Kounov - Historie

hlavicka

Střípky z historie

Prosba

Pokud máte staré fotky Kounova nebo blízkého okolí v digitální podobě a stojíte o to je tady zveřejnit, můžete je zaslat na email kounov@dobruska.cz nebo novoto@seznam.cz. Kdyby jich náhodou bylo větší množství, klidně se s nimi zastavte na obecním úřadě. Starosta Vám za ně udělá dobrý kafe. Za každý foto příspěvek budeme moc vděčni.

1930 Rozkoš čp 22, dnes domek Matějových
V pozadí kopec s Tyršovým pomníkem nezalesněný

V dohledné době by se tu mohla objevit kronika Kounova, která je již plně digitalizována.

Dětský karneval 1997

Tehdy byl naprosto suverénní maskou legendární tesař Pepík alkoholík (ne náhodou zvolil Pepa tento převlek, již tehdy se v něm začala probouzet láska k lihovinám různých značek, typů a kolků, nejraději měl však pověstnou neokolkovanou hluckou samohonku. Byla zadarmo. Byla skryta u nich ve špajzu a docela naivně maskována v lahvích za názvem Poděbradka, což ovšem borci Pepova kalibru nedalo mnoho práce prokouknout…)

Dětský karneval 1993 (možná 94)

Tady další perla a sice červená karkulka v podání Honzíka Remeše

Pár starších fotek

Pohled do Kounova Původní zvonička Chata Matějovi čp.22 Bývalá pila
dnes chata Kryslovi

Pár dalších starších fotek

Prvním, kdo reagoval na naši výzvu ohledně starých fotek, byl Jiří Děd. Za fotky moc děkujeme!

Dobrý den, reaguji na výzvu na webu a posílám několik starších fotografií, podrobnější popis snad není třeba. Místa se, myslím, dají poznat. Z místních obyvatel zachycuje pouze jeden snímek Mirka a Janu Moravcových, děti tehdejších provozovatelů hotelu Zlatý potok. Technická kvalita fotografií je sice nevalná, odpovídá tehdy dostupné technice a materiálům a mým dětským fotografickým (ne)schopnostem (to ušaté za dětmi Moravcovými jsem osobně), ale snad ten obsah trochu potěší. S pozdravem
Jiří Děd

Kounov 1962, vpředu Kounov, 60. léta Kounov 1964 Kounov 1964
Jana a Mirek Moravcovi