Kounov - Úvodní stránka

hlavicka

Rok 2011Článek a fotografie ze zahájení času adventního po kounovsku najdete tady. Našeho vousatého Mikuláše, jeho rozvernou bandu čertíků a krásného anděla pak můžete obdivovat tady.


Kounovská omladina rozhodně nezahálí a po úspěchu pohádkové říše je tu další akce! Tentokrát to bude lampiónový průvod ze Šedivin na chatu Radost. Podrobnosti se dozvíte po kliknutí na obrázek vpravo.


Pár prvních fotografií z posvícení, které k nám zatím doputovaly, najdete tady. Doplněny pozvánky na dobrušské koncerty a na výstavu makety Ďáblovy bible v Rychnově nad Kněžnou. Pozvánky se zobrazí v plné velikosti po kliknutí na obrázky vpravo.


SDH Kounov ve spolupráci s Obcí Kounov Vás zve na tradiční Posvícení ve dnech 15.10.-17.10.2011 v Hotelu Zlatý potok. Program:
Sobota 15. října od 20:00 taneční zábava, hudba TROP Olešnice v O.h.
Neděle 16. října v cca v pravé poledne průvod z Hluků do Kounova, hraje Valanečka. Od 13:00 tlučení kohouta - na louce před poštou.
Pondělí 17. října od 11:00 Zlatá hodinka - živá hudba


HC Medvídci za podpory obce Kounov pořádají nohejbalový turnaj trojic. Kde? Na hřišti v Kounově-Rozkoši. Kdy? V sobotu 1.10.2011 od 10:00. Omezený počet týmů, hlásit se můžete až do 30.9.2011 na tel.č. 603951682 (Kamil Ambrož), nebo 777680322 (Miloš Stodůlka), nebo na e-mailu hc-medvidci@seznam.cz
Seznam přihlášených týmů


Obec Kounov ve spolupráci s SDH Kounov pořádá přednášku Mgr. Vladimíra Sochy na téma Dinosauři. Místo, datum a čas konání: hasičárna Rozkoš 10.9.2011 od 17:00. Přednáška je koncipována pro malé i velké posluchače a je doprovázena promítáním na dataprojektoru. Všichni jsou srdečně zváni. Občerstvení zajištěno, vstup zdarma.


Přidána obsáhlá fotogalerie a článek z kounovské pohádkové říše, fotografie ze zájezdu na Dlouhé Stráně, článek z nohejbalového turnaje v Osečnici a také z turnaje v Bačetíně


Drazí spoluobčané! Někdo z Vás má v poslední době v oblibě házet do odpadního potrubí materiál z netkané textilie, kterýž to zas má v oblibě ucpávat kalová čerpadla. Je jasné, že záškodníka nemáme šanci dopátrat, jenom bychom byli rádi, aby se každý z Vás zamyslel nad tím, co patří do odpadního potrubí a co zas do odpadního koše! Výměna jednoho ne tak uplně voňavého čerpadla trvá čtyřem průměrně zručným lidem 5 hodin, kteří místo toho, aby někde jinde vytvářeli hodnoty, tak těch 5 hodin u mostu na Levínek stráví nejen nadáváním na provinilce, ale i na autora systému kounovské kanalizace


Již 14. srpna se odehraje další kounovská pohádková říše, pozvánka se zobrazí po kliknutí na obrázek vpravo. Jaká byla ta loňská si můžete připomenout tady. Odměny pro všechny mlsné jazýčky zajištěny! Za všechny pořadatele Vás srdečně zvou Monča Pohlová a Lucka Rossýová.


22.7. zdá se to být neuvěřitelné, ale takřka na den přesně po 13 letech se o své slovo v naší obci opět přihlásila velká voda. Pravděpodobně největší škodu napáchala v zatáčce v Rozkoši u Bašků, kde strhla kus opěrné mostové zdi a podemlela část vozovky. V legendární to zatáčce u Hofmanů, jejichž dvorek slouží především jako přistávací plocha vozů značky BMW. Mírná levá pět aha tak ne ostrá levá tři aha tak ne brzda spojka obrubák plot tůje něčí dvorek vynáší mrška...Byly přidány výsledky a fotografie z plasnického pinčesu a články ze tří nohejbalových turnajů - z nočního turnaje v Bílém Újezdě, z Martínkovic, a také ze Semechnic


Další zájezd je naplánovaný na sobotu 13. srpna. Tentokráte se pojede k přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně v Jeseníkách. Očekává se velká účast, proto s přihlášením rozhodně neotálejte! V sobotu 25.6. se od 15:30 na chatě Radost v Plasnicích koná 1. ročník turnaje ve stolním tenise. Domorodci vs lufťáci. Info u Petra Janka na tel. 605 531 343 nebo na e-mailu petr.akva@seznam.cz. Také byly přidány výsledky z vyhlášeného havlovického nohejbalového turnaje.


V sobotu 4.6. od 11:40 do 12:05 se můžete u bytovky legálně zbavit nebezpečného odpadu. Obec Kounov pořádá 13. července zájezd do Neratova a Rokytnice, leták se zobrazí po kliknutí na obrázek loga Sdružení Neratov. Zápis z poklidného jednání zastupitelstva ze dne 18.5. je umístěn zde.


Doplněny informace o úspěších kounovských stolních tenistů. SDH Kounov se zlehka připravuje na okresní závody v hasičském útoku, které se odehrají již tuto sobotu na Sněžném.


V neděli 8.5. se od 15:00 koná mše svatá v kostelíku na Šedivinách. V pondělí 9.5. se zase od 13:00 koná před budovou OÚ prodej ovoce a zeleniny z Dolan. 4.5. přidáno pár fotek z koledy


V sobotu 30.4. proběhne sběr železného šrotu. Následně se bude konat večer u hasičárny tradiční pálení čarodějnic. Všichni jste srdečně zváni!


Zpráva pro nedočkavé houbaře. Ve dnech 11.4. až 14.4. bude v areálu rekreačního zařízení Policie ČR na Dolech probíhat krajský přebor ve výcviku služebních psů. Budou se pohybovat i v okolních lesích a střílet slepé rány. Na sběr rozšlapaných prašivek by proto bylo dobré vyrazit až 15.4.


4.4. Ode dneška je možné na obecním úřadě platit vodné a stočné. Kolik se pro letošek platí je uvedeno tady. Pár fotek z dětského karnevalu najdete zde.


21.3. Několik fotek z úspěšného tažení kounovských stolních tenistů na turnaji v Křovicích naleznete tady. Konečně se mi také podařilo vypáčit ze dvou místních talentovaných dorostenek komentáře o pohádkovém lese a o kouzelníkovi v hasičárně.


23.2. Akce tisící návštěvník skončila fiaskem, nikdo nenapsal. Připouštím, že obecní hrnek není zrovna supervýhra. Příště budeme štědřejší.


V tomto týdnu očekáváme tisícího návštěvníka stránek a rozhodli jsme se ho patřičně ocenit. Jsme malá skromná obec se skromným rozpočtem (sice ještě neexistující ale skromný bude určitě) a tak cenou bude pěkný hrneček s logem obce. Pokud zastihnete starostu v dobré náladě, třeba přidá i něco navíc… Jestli tedy navštívíte naše stránky a na počítadle dole vlevo budete přesně tisícím návštěvníkem, nezbývá než střelhbitě uvést v elektronické podatelně svůj e-mail a odeslat. My porovnáme čas došlého e-mailu s časem tisícího hosta a zpětně Vás vyrozumíme kdy a kde si cenu vyzvednout. Tak hodně štěstí.


13.2. Nová lepšejší zvonička. Pro fajnšmekry do focení je tady porovnání fotografií pořízených dvěma různými fotoaparáty. Doplněna také záložka Sport/Nohejbal


6.2. Přidány fotky z Hasičského plesu. Jsem měkota. Na nátlak dvorního fotografa jsem smazal větu: Omlouvám se za kvalitu některých fotek, dvorní fotograf musel být kapku líznutej, jinak si to nedovedu vysvětlit. Takže už ji tady nikdy neuvidíte.


2.2. Přidány nové fotky Kounova ve fotogalerii a také záložka Kultura/Naši jubilanti


1.2. Na nátlak velitele SDH fotky z výroční valné hromady přesunuty ze záložky kultura do záložky SDH Kounov. Povedlo se uvést do pohybu zvon! Zatím však pouze tady


23.1. přidány fotky z výroční valné hromady v záložce kultura


Od 17.1.2011 stránky běží na placené doméně www.obeckounov.cz. Postupně se budu snažit doplňovat chybějící informace, společně se svým dvorním fotografem Jendou Remešem se pak ještě budeme pokoušet o rozklimbání zvonu u zvoničky...


8.1.2011 proběhla v Kounově Tříkrálová sbírka. Při odečítání vodoměrů takhle koledníky zvěčnil starosta Jarda Bašek