Kounov - Úvodní stránka

hlavicka

Úvodní stránka

Příjemné prožití Vánoc a šťastný Nový rok přeje Obec Kounov


Před několika dny byla dokončena oprava okapového chodníku a fasády budovy Obecního úřadu v Kounově. Velké díky patří firmě Asinta, která opravu provedla, a ještě větší díky Královéhradeckému kraji, který ji zaplatil. Dotace od kraje činila 280 000 kč


V Sobotu 30. listopadu se na Šedivinách opět uskuteční průvod světélek. V 16:30 nejprve pár nadšenců zapěje pár ód v kostelíku sv. Josefa a pak už se pomašíruje směr chata Radost, kde bude připraveno občerstvení. Všichni jste srdečně zváni!


Kounovské výsledky předčasných voleb do Poslanecké sněmovny


Tradiční kounovské posvícení proběhne ve dnech 19. až 21. října 2013. Vše načne kapela TROP v sobotu od 20:00 taneční zábavou v hotelu Zlatý potok, v neděli se bude pokračovat bohoslužbou v kapli Panny Marie na Hlukách, průvodem z Hluků do Kounova, tlučením kohouta u obecního úřadu a pondělí již bude patřit zlaté hodince opět v sále hotelu Zlatý potok. Všichni jste srdečně zváni.


HC Medvídci Dobruška s podporou obce Kounov pořádají již 3. ročník nohejbalového turnaje neregistrovaných trojic Hany kop. Turnaj se odehraje na hřišti v Rozkoši v sobotu 28. září. Podrobnosti se dozvíte po kliknutí na obrázek vpravo a seznam zatím přihlášených týmů se zobrazí po kliknutí na seznam zatím přihlášených týmů


Obec Kounov pořádá ve středu 18. září 2013 autobusový zájezd do Kostnice, katedrály v Sedlci a chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Prosíme všechny zájemce, aby se závazně přihlásili na obecním úřadě v Kounově do 17. září. Podrobnosti se dozvíte po kliknutí na obrázek vpravo.


Neboť je žním téměř odzvoněno, rozhodl se kulturní referent Standa Smola přesedlat z pohodlí kabiny svého Zetorku na obyčejný bezmotorový bicykl a uspořádal na neděli 25.8. cyklovýlet. Trasa, pravděpodobně ta, která povede furt z kopce, bude vybrána 23.8. u piva v hasičárně.


Dorůstající kounovská omladina Vás zve na 4. ročník kounovské pohádkové říše konající se již tuto sobotu 10.8.2013. Letos se startuje od pomníku padlých v Rozkoši mezi 13:30 až 15:00 a finišuje v Rozkoši u hasičské zbrojnice. Všichni jste srdečně zváni.


Ač se to může zdát zhola nemožné, ty naše zadehtovaný kotle taky neskousnou úplně všechno, a tak bychom se něčeho mohli zbavit i jinou cestou než bohorovným spalováním. V sobotu 29. června provede společnost Marius Pedersen v naší líbezné obci mobilní svoz nebezpečných odpadů


Sbírkou na podporu našich spoluobčanů postižených povodní, pořádanou SDH Kounov, bylo vybráno celkem 40 000 kč. Děkujeme všem, kteří přispěli.


Doplněna pozvánka na přednášku O počátcích osidlování kraje pod Orlickými horami pana Prof. PhDr. Františka Musila CSc, zřejmě jednoho z největších es na toto téma. Obecní dům v Dobrém ve středu 29. května od 17:00


Jako každoročně, tak i letos, sejde se vysoce úderná parta těch nejstatnějších kounovských dobrovolných hasičů, aby Vás zbavila přebytečných kilogramů železného šrotu, papíru a vysloužilé bílé techniky. Letos sběr připadl na sobotu 27. dubna. Více se dozvíte po kliknutí na znak SDH.


Něco málo o SK Kounov. Především z iniciativy Jendy Vymetálka, jehož už omrzelo sbírat vavříny pro TJ Sokol České Meziříčí, byl založen Sportovní klub Kounov. Na schůzi osmi zakládajících členů klubu byl zvolen jako předseda Jaroslav Bašek, tajemníkem Jan Vymetálek a pokladníkem Ondřej Novotný. Díky tajemníkově lobbingu na zasedání zastupitelstva obce dostal klub na svou první sezónu 20 000 kč a vše směřuje k tomu, že se na podzim v sále hotelu Zlatý potok začne hrát regionální přebor mužů 3. třídy ve stolním tenise.


Hasičský ples se bude konat takřka přesně po roce v sobotu 23. února v sále hotelu Zlatý potok. Vše podstatné zůstává při starém, kapela TROP to naplno rozbalí od 20:00, součástí plesu bude tombola. Všichni jste srdečně zváni.


Obec Kounov pořádá v sobotu 2. března 2013 autobusový zájezd do Národního technického muzea v Praze. Prosíme všechny zájemce, aby se závazně přihlásili na obecním úřadě v Kounově do 27. února. Podrobnosti se dozvíte po kliknutí na obrázek vpravo.


Děvčata ze stavebního úřadu v Dobrušce se po Novém roce vnořila do tajů novely stavebního zákona a přinášejí nám "vysoce hodnotný" výcuc staveb nevyžadujících povolení stavebního úřadu.
Najdete ho na úřední desce.


Kounov opět zdolal Bačetín v ledním hokeji, tentokráte 22:17. Utkání o délce 5x10 minut se hrálo férově z obou stran, dokonce za přítomnosti pár desítek diváků. Nebyl by to Bačetín, kdyby si na něco nestěžoval. Konkrétně po dvou pětinách mače přijel Miloš Stodůlka s tím, jak je možný, že jsme nasadili Glena Hansarda, když je to Ir, ještě ke všemu z Prahy a není to kounovák. Milošovi jsme doplnili kelímek svařákem a vysvětlili mu, že Glen je toho času šamstr Helis Kubcový, a že teda tak úplně cizí není. Milda ješte něco zabublal, obrátil do sebe svařák a odjel k týmu na taktickou poradu. Ta při skóre 13:3 pro Kounov zněla jasně: Musíme chlapi víc jezdit! A tak chlapi jezdili, až jim jiskry od bruslí lítaly, na zvrat v utkání však už chlapi neměli...


Výsledky 2. kola prezidentských voleb v Kounově


Výroční valná hromada SDH Kounov se bude konat v sobotu 26.1. od 16:00 v hasičárně v Rozkoši. Vzhledem k příznivým mrazivým venkovním podmínkám dozrál čas znovu to nandat bačetínským rybníkářům, tentokráte se utkáme na domácím ledě na před 50. lety ultramoderním koupališti u bytovky v neděli 27.1. od 13:00.


Výsledky 1. kola prezidentských voleb v Kounově a pár momentek jednoho voliče, který se nám docela pěkně vybarvil...


Kounovští Tři králové letos vybrali celkem 5 269 kč. Děkujeme všem, kteří přispěli. Obec Kounov obdržela od Královéhradeckého kraje dotaci na úroky z úvěru na akci Kanalizace vč. ČOV ve výši 23 350,80 kč. Celková výše dotace na úroky činila 50%. Děkujeme kraji, že přispěl.


V sobotu 5.1. budou po Kounově tlapat Tři králové a vybírat příspěvky do tříkrálové sbírky. Prosíme uvítat, neopíjet!, nezdržovat, sáhnout do kapes a nějakej ten krejcar darovat..

Rok 2011, Rok 2012