Kounov - SDH Kounov

hlavicka

SDH Kounov

Oslavy 100 let od založení SDH Kounov

[přidáno 28.7.2012]

Dne 6. července 2012 jsme u hasičské zbrojnice v Rozkoši oslavili sto let od založení místního hasičského sboru. Přes rozmary počasí akce přilákala velké množství návštěvníků od nejmladších dětí po důchodce vysokého věku.
Na úvod programu vystoupil starosta hasičů Miloš Remeš, který připomněl historické události místního spolku. Dále vystoupil starosta obce a několika slovy pozdravil významné hosty. Pozvání přijali také hasiči ze stejnojmenné obce Kounova u Rakovníka. Zdravice významných hostů předcházely prvnímu bodu bohatého programu - mažoretky Tyrkis z Dobrušky s moderně pojatým vystoupením.
Následoval hlavní bod – nově pořízenému praporu požehnal farář obce Bystré pan Ludvík Pfeifer. Pro děti byl připraven skákací hrad. Program pro nejmenší připravili hasiči ze Sněžného. Velice se dětem líbilo vystoupení kouzelníka Miloše Malého z Náchoda. Seskok parašutistů z aeroklubu Nové Město nad Metují přilil trochu adrenalinu. Starší návštěvníci pak ocenili koncert dechové hudby Valánečka.
Na hřišti sbory z okolních obcí prezentovali hasičskou techniku. Historickou techniku předvedlo Podbřezí. Nejzajímavější byla ukázka zásahu hasičů z Deštného v Orlických horách. Za úkol měli uhasit vůz a vyprostit posádku.
Večer pak následovala volná zábava při poslechu reprodukované hudby. Zábavu nezhatil ani prudký déšť a bouřka. Dobrá organizace a chutné občerstvení vedlo ke spokojenosti všech zůčastněných.

[Tomáš Matějů]

Odkaz na článek o oslavách, který vyšel v Rychnovském deníku v pondělí 9.7.2012


Okrsková soutěž Olešnice 19.5.2012

[přidáno 25.5.2012]

Soutěž nedopadla zrovna podle našich představ. Slušně rozjetý první pokus zazdil radil pravého proudaře, který neznajíc pravidel překročil přísně střeženou nástřikovou čáru, a tak té milé paní u čáry nezbývalo než nad hlavu zvednout červený praporek. Ještě slušněji rozjetý druhý pokus zazdil pravý proudař osobně, při snaze uspořit nějakou tu setinku si při rovnání hadice do vrtule nevědomky odšrouboval piston, zkropil sebe i levého proudaře a těch setinek prodělal asi 2000.
O zábavu a o snižování celkové hmotnosti vozidla se cestou zpět starali především líznutí sourozenci Votroubkovi, Tomášovi na Krahulci při manipulaci s komunikační trubicí ulítnul ven kus plastu a tak do trubky hned hlásil: „Uááá zastavtéé ztratil sem fajfků!“ Z kabiny ale žádná odezva a tak nad Bačetínem následovalo: „Uááá zastavtéé musím čůrat!“ Z kabiny bleskurychlá odezva, Mach to hned zašlajfoval, přeci si nenechá pochcat avii. „Uááá musíme to votočit a jet pro fajfků!“ „Seš vožralej dojedeš si tam na kole vracet se nebudem.“ „Uááá já ale nemám koló domááá...“

Okrsková soutěž Sněžné 14.5.2011

[přidáno 18.5.2011]

Některý mančafty berou okrskovou soutěž dost vážně. Mají nadupaný mašiny a taky okouzlující elasťáky a většina z nich chodí před soutěží dokonce i trénovat!? Urvat medaili s mašinou veteránem, netrénovaný a v padajících hasičských kalhotách je pak strašně těžký. Rozkaz velitele ale tentokrát zněl jasně: Porazit stůj co stůj Bačetín, našeho úhlavního soka na podobné výkonnostní úrovni s podobnou výbavou a s podobným počtem odtrénovaných hodin (0). Přestože jsme podali výkon na hranici svých možností, rozkaz se nepodařilo splnit. Obrozená bačetínská sací rota totiž zaběhla fantastické časy v obou disciplínách a v celkovém hodnocení skončila o jedno místo před námi. Na kounovské tak zbyla po výborné loňské bramborové příčce až 6. pozice, což se dá hodnotit spíše jako neúspěch.


PS Ten sporťák v tretrách a elasťákách není Ató Boldon ale Honzá Remeš


Výroční valná hromada SDH Kounov 22.1.2011

[přidáno 23.1.2011]

22. ledna v Kounově proběhla schůze hasičů. Na schůzi byl pozván kouzelník Miloš Malý z Náchoda se svým učněm Michalem. Mezitím, co hasiči řešili nějaké své neřešitelné věci, kouzelník nám a menším dětem ukazoval kouzla. Miloš Malý kouzlí hlavně s kartami, ale předvedl i jiná kouzla. Třeba to, jak se rozdvojuje balónek, nebo jak se balónek prostrkává uchem. Když hasičská schůze skončila, šel kouzelník předvést své vystoupení před všechny lidi, kteří byli v klubovně hasičů na schůzi. Hned na začátku vykouzlil z plamene krásnou růži. Dále kouzlil jak s kartami, tak s kruhy, nebo s provazy. Kouzla s provazy byla velice zajímavá. Pořád si přehazoval konce z jedné strany na druhou. Uzly, které na provaz udělal, ho skoro jako kdyby poslouchaly. Bylo to naprosto úžasné! Po svém vystoupení vyráběl všem, jak malým, tak i větším, zvířátka z balónků. Uměl vyrobit snad skoro všechno. Každý chtěl kouzla, které Miloš Malý předváděl, odhalit. Je ale dobré, že nikdo na nic nepřišel. Je přece hezké vidět něco, co je pro nás nadpřirozené. Celá akce se úžasně vydařila.

[Michaela Cvejnová, 14 let]


Okrsková soutěž Deštné 15.5.2010

[přidáno 24.1.2011]

V zamračeném patnáctém květnovém dni se v Deštném v Orlických horách odehrála okrsková soutěž v hasičském útoku. Kounov patřil (ostatně jako vždy) k černým koňům a horkým kandidátům na atakování nejvyšších příček. Soutěž se skládá ze dvou disciplín štafety 4x100 metrů a hasičského útoku. Štafeta se běžela ve složení: Novotný-okno, Smola-bariéra, T.Matějů-kladina, Slánský-hasičák. Škoda zaváhání velitele SDH Standy Smoly na bariéře, kterou s vypětím všech sil skočil až napotřetí. Omluvou mu je pouze fakt, že pracuje jako profesionální hasič. Nebyl by to Kounov, kdyby nepředvedl divákům něco navíc. Jmenovitě se o to při útoku postaral Honza Votroubek, který hned po vyběhnutí od základny lehce přiškobrtl a předvedl tak užaslým divákům efektní šipku plavmo i s rozdělovačem. Kounovský mančaft se tak umístil na krásné čtvrté příčce a splnil (co splnil možná že i předčil!) všechna očekávání do něj vkládaná.